Featured Posts

Fatma Çiftçi Kişisel Sergi 16 Haziran - 16 Temmuz 2017 | Solo Exhibition 16th June - 16th July 2017

İlk kişisel sergim olan 'Otoportre' 20 parça cam eserden oluşuyor. Sergide kullandığım cam biçimlendirme teknikleriyle ilgili bir broşür hazırladım, baskısını gerçekleştiren müze ekibine teşekkürler. Açılışını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Yılmaz Büyükerşen'in gerçekleştirdiği sergim Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi*'nde 16 Temmuz 2016 tarihine dek görülebilir.

*Müze Hakkında: Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Türkiye'de camın çağdaş kullanımlarının gösterildiği ilk ve tek müzedir. Odunpazarı'nda bulunan müze, Kent Müzeleri Kompleksi'nin bir parçasıdır.

Bu sergideki eserlerin %70'ini Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü'nün atölye olanaklarıyla ürettim. %30'u ise New York'ta aldığım burslu neon eğitimi sırasında gerçekleştirdim.

Sergi iki bölümden oluşuyor. Birinci bölüm, eserlerin manifestolarıyla birlikte algılanmasını beklediğim bölüm. İkinci bölümde sergilediğim eserlerin manifestosunu izleyicilerin yazmasını ve yerleştirdiğim kutu aracılığıyla benimle paylaşmasını bekliyorum.

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us